Kurumsal
Kurumsal

Misyon

Bilgi & Birikim & Güven

Vizyon

Ekonomik, Kaliteli ve zamanında çözüm üretmek

Hakkımızda

1988 yılında kurulan AVA İNŞAAT ; Yurt içinde ve yurt dışında mimarlık, plan, proje, müşavirlik ve müteahhitlik faaliyetleri üzerine çalışmaktadır.

27 yıldır yüzlerce projeye imza atan AVA İNŞAAT, aynı zamanda birçok sosyal sorumluluk projesine de destek olmuştur.

Halen mühendlislik ve eski yapıların restorasyonu konusunda faaliyet göstermekte ve çalışmaları devam etmektedir...

Firma Kurucularının Özgeçmişleri

Mimar Ayşen Ağma : 09.07.1953 Yılında Antalya'da Dünya'ya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Antalya'da tamamlamış. 1971-1972 döneminde D.G.S.A. M.Y. okuluna girmiş 1976-1977 döneminde mezun olmuştur. Öğrenciliği ile başlayan belediyecilik hayatından sonra servest mimar olarak iş hayatına devam ederken 1982 yılında ilk kadın  şantiye şefi olarak KOÇ GRUBUNA bağlı İSTANBUL EVLERİ KOZA ŞANTİYESİ'nde mesleki yaşamına devam etmiş ve alt yapı dahil 11 BLOK 350 DAİRELİK KONUT inşaatını süresinde tamamlamıştır. 1988 yılı Tarihinden itibaren AVA İNŞ.TİC.LTD.ŞTİ. ortağı olarak mesleğine devam etmektedir.

İnşaat Müh. Mehmet Veysi Ağma : 01.01.1953 yılında MARDİN'de Dünya'ya gelmiştir. İnşaat sektöründe faaliet gösteren beş erkek kardeşin en küçüğü olan M.Veysi Ağma için inşaat çocukluk hayali tutkusudur. İlk ve orta öğretim yıllarının yaz tatillerini inşaatlarda çalışarak geçirmiştir. Bu tutkusunu sektörde inşaat mühenfisi olarak devam ettirmek üzere 1972-1973 döneminde A.D.M.M FAKÜLTESİ İNŞAAT BÖLÜMÜ'ne girmiş 1978-1979 döneminde mezun olmuş sektörde mühendis olarak çalışırken 1988 yılında kurucusu olduğu AVA İNŞ. VE TİC.LTD.ŞTİ.nde mühendislik ve müteahhitlik hizmetlerine devam etmektedir.

Teknik Birikimler

Koç Grubu Koza İnş.
Kanalet İnş.
Bodrum Turgut Reis Mut Otel

Ağma Blokları Bakırköy
Ağma Blokları Ambarlı
Ağma Blokları Bahçelievler
Libya Hersan Firması
Tek Ambarlı Lojmanları
Bahçelievler Ödülkent Yapı Konut Koop.